In appreciation for their great individual service to our
            Association, we recall the names of our Past Presidents:


1910John J. Brady, Albany1911Otto Kempner, NYC
1912James K. O’Connor, Utica1913Charles H. Piper, Niagara Falls
1915George C. Appell, Mt. Vernon     1916Edward J. Dooley, Brooklyn
1917Thomas H. Noonan, Buffalo   1918Harold H. Hart, Binghamton
1919Frederic Kernochan, NYC            1920George L. Hager, Buffalo
1921Fred E. Lewis, Utica               1922J. Wesley Barker, Peekskill
1923Otis H. Gardner, Elmira               1923George F. Ditmars, Geneva
1924Rexford B. Titus, Binghamton            1925John T. Buckley, Utica
1926Philip G. Klem, Herkimer             1927James A. LeSeur, Batavia
1928Lee D. VanWoert, Oneonta         1929George A. Utting, Saranac Lake
1930Leo J. Yehle, Syracuse           1931Alexander J. Byrne, Seneca Falls
1932John A. Chalmers, Tupper Lake        1933Arthur L. Wilder, Rochester
1934H. Myron Lewis, Utica           1935William S. Richardson, Binghamton
1936W.F.R. Davis, Auburn 1937Peter Stephen Beck, Freeport
1939Peter Stephen Beck, Freeport     1940Peter J. Conlin, Rensselaer
1941Alfred J. Loew                  1942John J. Donovan, Little Falls
1943John J. Walsh, Utica               1944E.S. Dieteman, Allegany
1945 Francis J. Lawler, Rome             1946Charles E. Watson, Johnson City
1947Stewart W. Rowe, White Plains        1948Wm. W. VanZandt, New Hyde Park
1949Wm. S. Decker, Hammondsport        1950Edward A. Scott, Pelham Manor
1951Daniel C. Malone                    1952Richard M. Stevens, Tuxedo Park
1953James Y. LaRue, Watertown      1954Grover C. Bradstreet, Bath
1955Stanley L. VanRensselaer, Saratoga      1956Martin M. Goldman, Plattsburgh
1957Charles N. Butler, Patchogue            1958Franklin G. Edwards, Gt. Neck Plz.
1959Theodore E. Smith, Jr., Buffalo         1960Donald Charles, Alexander
1961Alexander Berman, Hempstead         1962Raymond F. Stevens, Painted Post
1963John F. Hyland, Pelham                1964Irving W. Orth, Liverpool
1965Sylvester J. Albano, Ravena        1966Sherwood Maggin, Great Neck
1967Charles R. Newman, Arcade        1968Morris J. Zweig, Nassau
1969Harold G. Hayward, Big Flats           1970Gilbert J. Denton, Alden
1971J. Webb Sheehy, Rochester         1972Oliver H. McGraw, Moravia
1973Eugene W. Salisbury, Blasdell           1974Edwin J. Loewy, Hempstead
1975Elston A. VanAlstine, Camillus          1976Mercater C. Kendrick, Southhampton
1977Wesley T. Wooden, Greece         1978Charles G. Rose, Victor
1979J. Garland Pynn, Wampsville             1980Roderick B. Travis, New Castle
1981George S. Eaton, Mineola            1982John Oliver, III, Canton
1983Thomas Goldman, Pittsford         1984Helen Burnham, Salina
1985Nicholas F. O’Shea, Williston Park         1986Charles F. Davis, Fremont
1987Robert R. Troup, Valhalla            1988Daniel F. Coleman, Florida
1989Duncan S. MacAffer, Menands          1990David Jacobs, Hunter
1991John L. Steimle, Auburn               1992Walter J. Stefanski, Union
1993Philip B. Dattiilo, Jr., Mendon            1994James E. Morris, Brighton
1995Paula L. Leonard, Ulster              1996Ralph R. Mackin, North Salem
1997Malcolm W. Knapp, Lafayette           1998Timothy J. Cooper, Evans
1999Edwin B. Winkworth, Granby            2000Allan E. Pohl, Bristol
2001Sidney T. Farber, Penfield            2002John D. Cox, LeRay
2003James W. Dougherty, Malverne        2004Donald R. “Dutch” Magill, Maine
2005Robert G. Bogle, Valley Stream        2006Thomas R. Dias, Ancram
2007David O. Fuller, Jr., Tuckahoe    2008      Mark G. Farrell, Amherst
2009Richard H. Roberg, Coxsackie    2010      Edward G. Van Der Water, Van Buren
2011H. John Kramer, Delaware           2012      Peter D. Barlet, Warwick
2013Gary A. Graber, Darien   2014Amel S. Jowdy, Cambria
2015      Dennis G. Quinn, Champion